incl. VAT
+ Free Shipping
Out of stock
SKU
SPTECH-ROU-AXE11000AUET12-2PK
- Type: Mesh Wi-Fi System
- Connectivity: Wireless
- Max Wireless Transfer Rate: 4804 Mbps
- Max Wired Transfer Rate: 2.5 Gbps
- Signal Rate: 2.4GHz AX: up to 1148Mbps
5GHz AX: up to 4804Mbps
6GHz AX: up to 4804Mbps - Bands: Tri Band
- Interface(s): Per unit:
1 x RJ45 for 2.5G BaseT for WAN
1 x RJ45 for 2.5G BaseT for LAN
2 x RJ45 for Gigabits BaseT for LAN - Wireless Standards: IEEE 802.11a
IEEE 802.11b
IEEE 802.11g
WiFi 4 (802.11n)
WiFi 5 (802.11ac)
WiFi 6 (802.11ax)
WiFi 6E (802.11ax)
IPv4
IPv6 - Frequency: 2.4 GHz / 5 GHz / 6GHz
- Button(s): "WPS Button, Reset Button, Power Switch"
- Power Supply: AC Input : 110V~240V(50~60Hz)
DC Output : 19 V with max. 2.37 A current / 19.5 V with max. 2.31 A current - Antenna(s): 10 x internal antennas
- Dimensions: With antennas (LxWxH): 115 x 115 x 241mm